
2 listopada br., we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w Bazylice Loretańskiej, została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych żołnierzy Armii Andersa, spoczywających na Polskim Cmentarzu Wojennym w Loreto.
Eucharystii w Sali del Pomarancio przewodniczył ks. prał. Paweł Ptasznik, rektor Kościoła i Hospicjum św. Stanisława BM w Rzymie. W modlitwie uczestniczyli m.in. Wicekonsul RP w Rzymie Wiktor Sobczak oraz Konsul Honorowa RP w Ankonie Cristina Gorajski, a także przedstawiciele władz cywilnych i wojskowych Loreto.

Po Mszy Świętej na Polskim Cmentarzu Wojennym złożono wieńce i odmówiono modlitwę za poległych. W uroczystości uczestniczył również Arcybiskup Loreto, Mons. Fabio Dal Cin, który oddał hołd polskim żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny.

Niech pamięć o nich trwa na zawsze.